OK
شرکت تولیدی صنعتی بهین فولاد
پیچ چشمی

پیچ چشمی یکی دیگر از انواع مختلف پیچ ها می باشد که در شرکت بهین فولاد تولید و ارائه می شود ، این محصول در قسمت انتها یا گل آن دارای حلقه می باشد و دلیل نامگذاری آن به همین علت می باشد.
 استفاده از ابزار و متریال نامناسب نه تنها کار را سخت و پیچیده می کند، بلکه باعث نتایج ناخوشایند در کار نیز می شود.
پس قبل از شروع هر پروژه نیاز به برنامه ریزی در مورد انتخاب بهترین ابزار و متریال مناسب برای آن پروژه امری واجب می باشد.
این پیچ ها ما بین سازه و حلقه ی نگهدارنده اتصالی با استحکام زیاد به وجود می آورند.یکی از مهم ترین کاربرد های پیچ چشمی اتصال های است که برای حمل و نقل استفاده شود و یا در مواقعی که برای بستن پیچ این نوع محصول نسبت به دیگر موارد اولویت دارد علاوه بر این این پیچ ها خود به عنوان اهرم و یا دستگیره می توانند قابل استفاده باشند.
از دیگر مصارف این پیچ ها در عبور دادن سیم بکسل و یا تسمه از داخل گل پیچ آن است که این کار اغلب توسط نوع کوچکتر این پیچ ها که سر گوشواره ای نام دارند صورت می پذیرد.
 این پیچ ها معمولا در ابعاد M20 تا M100 و در جنس های خشکه و آهنی با گرید های 5.8 - - 8.8 - 10.9 12.9و استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ در کشور ساخته و عرضه می شوند.
تفاوت عمده پیچ چشمی با دیگر اشکال پیچ، شکل و طراحی خاص آن است.
شکل سرِ این نوع پیچ با اکثر پیچ ها متفاوت است.
سر حلقه ای این پیچ ها برای آویز گرفتن و یا نگهداری سیم و بست ها مناسب است.
برای اتصال پیچ های چشمی باید سوراخی که روی سطح مورد نظر ایجاد می کنید کمی کوتاه تر از سطح رزوه شده پیچ باشد، سپس هنگام بستن خود پیچ راه خود را در سطح باز نماید.
 مگر اینکه سطح مورد نظر از مواد سخت مانند بتن باشد، در این صورت باید سوراخی که ایجاد می کنید فراخ تر از شفت پیچ باشد.
 این به این دلیل است که پیچ‌ها ممکن است به مصالح سخت و محکم نفوذ نکنند.
 اگر می خواهید یک کار بی عیب و نقص انجام دهید همواره باید از بهترین جنس و مرغوب ترین کالا ها استفاده کنید.
 گرچه باید بر اساس پروژه، هزینه ها را نیز در نظر بگیرید. پیچ های چشمی با جنس های مختلف در بازار وجود دارند
 پیچ چشمی از دو قسمت تشکیل شده است قسمتی از پیچ که به صورت استوانه ای شکا رزوه شده است. قسمتی که بخش اصلی پیچ است و مانند یک دایره تو خالی است که اصطلاحا گل پیچ می باشد و به بخش رزوه شده پیچ متصل است.
 برخی استاندارد این پیچ ها به شرح زیر است : • DIN 580 • DIN 444
 برای سفارش گذاری و ارسال لیست سفارش و یا استعلام قیمت می توانید با دفتر بازرگانی شرکت بهین فولاد به وسیله ی ایمیل info@behinfoolad.ir ، ارتباط مستقیم به وسیله ی واتساپ با شماره +989124316926 و یا تماس با شماره های 02155264716 ارتباط حاصل فرمائید .دانلود استاندارد

ASTM A36