OK
شرکت تولیدی صنعتی بهین فولاد
پیچ های ساختمانی

پیچ های ساختمانی و سازهای فلزی بر اساس طبقه بندی استانداردها به پیچ های فولاد ساده کربنی و فولادی های کم آلیاژ اطلاق می شود که با توجه به کاربرد آنها در سازه های مختلف فولادی به منظور اتصال در سازه فولادی بطور خاص با استانداردهای مشابه با Heavy Hex Bolt استانداردهای ASTM A325 و ASTM A490 قابل تولید و استفاده اند.
 امروزه از پیچ های ساختمانی استفاده های فراوانی در سازه های فلزی و ساختمان های می شود. در واقع در مقایسه سازه های بتنی و فلزی، یکی از مزایای سازه های فلزی نسبت به سازه های اسکلت بتن، استفاده از پیچ و مهره است. به همین جهت امروزه خرید و فروش پیچ و مهره های ساختمانی در جهان بصورت گسترده ای صورت می گیرد و در انواع سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرند .
ابعاد این پیچها مطابق با استانداردهای ابعادی ANSI B18.2.3.7M و یا در صورت اینچی بودن سایزها با ANSI B.2.1 قابل تولید و تأمین می¬باشند.
 اما قابل ذکر است پیچ های ساختمانی و سارهای فلزی با پیچهای DIN 6914 و همچنین پیچ های ASTM A449 بجای A325 و A354 گرید BD بجای A490 قابل جایگزینی هستند .
 بیشترین کاربرد پیچ های ساختمانی و سازهای فلزی مختص اسکلت های فلزی سنگین که بار اصطکاکی که در محل اتصال بار برشی و کششی توأماً بر روی پیچ اعمال می شود کاربرد دارند.
بیشتر از گریدهای بالاتر (A490) در طبقات پایین و همچنین در طبقات فوقانی از گریدهای پایین تر استحکامی (A325) استفاده می¬شود . قابلیت تولید و تأمین کلیه سایزهای پر مصرف پیچ های ساختمانی و سازهای فلزی با توجه به نیاز روز کشور در صنایع مختلف از سایز M10 تا M36 توسط صنایع پیچ و مهره پارسا صنعت قابل تولید و تأمین می باشند.
همچنین این شرکت قادر است مارک یا علائم مشخصه مورد نیاز خریدار یا پروژه ها را روی پیچ های ساختمانی و سازهای فلزی حک نماید .
 اقلام موجود سایزهای پیچ های ساختمانی و سازهای فلزی M12 ‌تا M36 و همچنین سایزهای اینچی معادل از ۱/۲ تا ½۱ اینچ گریدهای ۸٫۸ و ۱۰٫۹ و ۱۲٫۹ طول از ۱۰ میلیمتر تا ۴۰۰ میلیمتر بطور روتین بیشر قابل استفاده اند . پوشش:
بدون پوشش، پوشش داکرومات و گالوانیزه گرم و سرد . در استاندارد ASTM A325 که مربوط به پیچ های فولادی می‌باشد کمترین استحکام کششی آنها بیشتر از 830 مگاپاسگال است. پیچ های ساخته شده در این استاندارد معمولاد با فولادهای کربن متوسط و آلیاژی ساخته می‌شود.این گروه از پیچ های ساختمانی در شرکت بهین فولاد به صورت متریک و اینچی تولید می‌شوند.
پیچ های مربوط به این استاندارد در سه تیپ دسته بندی شده است که تیپ دو آن از سال 2003 دیگر کنار گذاشته شده است.
تیپ سه خود داراری شش کلاس A تا F می‌باشد که با وجود یکسان بودن کمینه های خواص مکانیکی در این کلاسها، هر یک دارای ترکیب های شیمیایی متفاوتی هستند که به تبع آن نیازمند عملیات حرارتی های متفاوتی برای هر کلاس می‌باشد .
شرکت تولیدی صنعتی بهین فولاد به عنوان تولید کننده تخصصی پیچ و مهره با توجه به مواد اولیه موجود در کشور در زمان تولید امکان تولید و عملیات حرارتی گریدها و کلاسهای موجود در این استاندارد را دارا می‌باشد .دانلود استاندارد

ASTM A36