OK
شرکت تولیدی صنعتی بهین فولاد
واشر سخت کاری شده

واشر های سخت کاری شده واشر ها اتصالات صنعتی پر کاربردی هستند که در شکل های مختلفی ساخته می شوند. واشر در اتصالات پیچ و مهره ها کاربرد متنوعی دارد و با پخش یک نواخت فشار حاصل از اتصال مهره بر روی سطح متصل شونده به منظور جلوگیری از آسیب زدن به سطوح مورد کاربرد قرار می گیرند ، واشر های سخت کاری شده که به وسیله ی عملیات حرارتی سختی آن افزایش می یابد برای استفاده در بخش های است که استحکام بیشتری لازم دارد .
 واشر HV یا همان سخت کاری شده، یکی از اقسام واشر تخت می باشد و یکی از پرکاربرد ترین اتصالات در صنعت واشر می باشد این واشر دارای یک صفحه نازک می باشد که در وسط آن سوراخ دارد.
 واشر HV با انواع فولاد های سخت و نیمه سخت مورد استفاده قرار می گیرند.
 واشر HV فشار ایجاد شده از اتصال مهره بر روی سطح را به صورت یکسان و یکنواخت پخش می نماید.
 واشر استاندارد F436 که با قطر های متنوع از 1/4 تا 4 اینچ تولید مشود همراه با عملیات حرارتی جهت بالا بردن درجه سختی بوده و کاربری عمومی به عنوان واشر بالاخص همراه با پیچ های شش گوش تنسایل بالا استاندارد A325 و A490 می باشد. واشر استاندارد F436 مسطح با سطحی صاف بوده و از واشر استاندارد F844 کوچکتر می باشد و بطور کلی برای اتصال پیچ های کربن بالا توصیه می شود.
 واشر های این استاندارد از دو متریال مختلف نوع 1 فولاد و نوع 3 فولاد هواخور تولید می شوند و سختی آنها بسته به نوع آبکاری متفاوت می باشد.
 همانطور که گفته شد واشر استاندارد F436 دارای عملیات حرارتی جهت بهبود سختی بوده و بطور کلی درجه سختی بالایی دارد.
سختی این استاندارد واشر در حالت بدون آبکاری 38 الی 45 راکول است و سختی مطابق استاندارد همراه با آبکاری گالوانیزه گرم 26 الی 45 راکول است .
واشر های استاندارد F436 هماهنگ با استاندارد ابعاد سیستم آمریکایی نیز تولید می شوند که با پسوند USS عرضه شده و بصورت سخت کاری شده و بدون سخت کاری نیز عرضه می شوند.
 لازم به ذکر است از آنجایی که یکی از مشخصات بارز این استاندارد سختی بالای واشرهای آن است استفاده از محصول بدون سخت کاری توصیه نمی شود.دانلود استاندارد

ASTM A36