OK
شرکت تولیدی صنعتی بهین فولاد
مهر قفلی

مهره قفلی که با نام مهره کاسه نمدی نیز خوانده می شود در واقع دسته ای مهره های شش گوش می باشد که با افزایش تنش اتصال سبب قفل شدن اتصالات پیچ و مهره می شود.
مهره قفلی به شکل مهره شش گوش می باشد که در سر آن یک برآمدگی طراحی شده شده است ، در داخل این برامدگی یک واشر که گاهی از جنس پلاستیکی و گاهی از جنس تفلون است قرار داده می شود.
 مهره قفلی با دو استاندارد DIN 985 , DIN 6926 تولید میشود که هر دو نیز دارای متریال های مختلف از آهنی و فولادی تا استنلس استیل دارند.
یکی از مشکلات اتصالات پیچ و مهره شش گوش باز شدن اتصال تحت ارتعاشات مکانیکی است که به نوعی در تمامی ماشین آلات دینامیک وجود دارند.
 مهره قفلی با دارا بودن یک واشر از جنس پلاستیکی و یا تفلون سبب افزایش تنش اتصال شده و با عبور پیچ از داخل واشر پلاستیکی مهره قفلی و ایجاد رزوه در داخل آن اتصال قفل می شود و در اثر لرزش و ارتعاش در آستانه باز شدن قرار نمی گیرد.
 مهره قفلی استاندارد DIN 985 به شکل شش گوش ساده و مهره قفلی استاندارد DIN 6926 به شکل شش گوش واشر دار تولید و عرضه می شود.
شرکت بهین فولاد مهره قفلی از سایز 5 میلیمتر الی 24 میلیمتر و حتی بالاتر را جز تولیدات خود دارد.
مهره قفلی آهنی کلاس 5 دارای بیشترین میزان کاربری در صنایع می باشد که بصورت گالوانیزه سرد و به رنگ نقره ای با دنده های میلیمتری در بازار یافت می شود.
 موارد بکارگیری مهره قفلی مهره قفلی مانند مهره شش گوش معمولی دارای کاربری های عمومی می باشد اما دو مزیت بسیار مهم در طراحی مهره قفلی سبب استفاده از آن در شرایط کاری خاص تری می شود.
 اولا همانطور که از نام آن پیداست مهره قفلی سبب قفل شدن اتصال پیچ و مهره ها می گردد بدین معنی که داشتن واشر پلاستیکی که با محکم شدن هر چه بیشتر اتصال پیچ و مهره دچار فشردگی بیشتری در بافت و تراکم می شود بطور کاملا منطبق با دنده های پیچ بوده و بگونه ای بر روی آنها می چسبد و از باز شدن اتصال بر اثر لرزش جلوگیری به عمل می آورد.
علاوه بر این مهره قفلی به سبب قرارگیری کامل واشر پلاستیکی بر روی سطح پیچ میزان آب بندی بالایی را نیز فراهم می آورد.
 مهره قفلی آهنی گالوانیزه مهره قفلی آهنی گالوانیزه در دو گرید 4 و 5 تولید و عرضه می شود.
این مهره قفلی به روش فورج گرم و طبق استاندارد DIN985 تولید میشود.
مهره قفلی آهنی گالوانیزه دارای یک واشر از جنس پلاستیکی می باشد که در سر بیرونی و منحنی مهره جای گرفته و در زمان بسته شدن مهره بر روی پیچ شش گوش به افزایش تنش اتصال کمک می کند.
 مهره قفلی آهنی بدون آبکاری سطحی و بصورت سیاه رنگ نیز موجود می باشد اما در اغلب مواقع برای داشتن حداقل مقاومت محیطی در برابر رطوبت و آب یک آبکاری سطحی گالوانیزه سرد بر روی آن می پوشانند.
 بازرگانی پیچ سازان تولید کننده و عرضه کننده سایز های مختلف مهره قفلی آهنی از 3 میلیمتر الی 36 میلیمتر در ایران می باشد.
مهره قفلی استیل A2 مهره قفلی استیل از نوع شش گوش که با طراحی و بکار گیری یک واشر پلاستیکی در داخل بدنه مهره شش گوش تولید می شود در صنایع بالاخص در صنایع آب و فاضلاب دارای کاربری های گسترده ای است. مهره قفلی استیل چند مزیت شامل آب بندی مناسب، تنش اتصال بالا و ضد زنگ بودن را بطور همزمان دارد.
این در حالی است که تنسایل مقاومتی مهره قفلی استیل پایین تر از تنسایل مقاومتی مهره فولادی از نوع قفلی با گرید های بالای فولاد مانند خشکه 8 و کلاس های بالالتر یعنی 10 و 12 می باشد. مهره قفلی استیل در سایز های 5 الی 24 میلیمتر استفاده عمومی دارد.
 مهره قفلی فولادی کلاس 8 مهره قفلی فولادی که از فولاد با درصد کربن متوسط و بالاتر تشکیل شده است با کلاس 8 در صنایع اغلب بصورت آبکاری گالوانیزه سرد، گرم و حتی داکرومات مورد استفاده قرار می گیرد.
 مهره قفلی فولادی کلاس 8 برای اتصال بر روی پیچ شش گوش و پیچ آلن کلاس 8.8 معروف به پیچ خشکه مورد استفاده قرار می گیرد.
 این مهره قفلی فولادی با بکارگیری یک واشرپلاستیکی در داخل مهره دارای تنش اتصال بالا و آب بندی مناسبی می باشد. مهره قفلی خشکه دارای دنده های درشت میلیمتری بوده و در سایز های 5 الی 24 میلیمتر دارای حداکثر کارایی می باشد.
 برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا دریافت قیمت، ارسال لیست سفارش می توانید با واحد بازرگانی شرکت بهین فولاد از طریق ایمیل Info@behinfoolad.ir و یا شماره واتس آپ 09124316926 و یا شماره های دفتر مرکزی در ارتباط باشید .دانلود استاندارد

ASTM A36