OK
شرکت تولیدی صنعتی بهین فولاد
L انکر بولت

انکربولت L انکربولت که نام تجاری آن Anchor Bolt می باشد. به منظور وصل کردن سازه ها، اجسام خارجی و صفحات به مصالح از جمله بتن مورد استفاده قرار می گیرد.
 انکر بولت در اشکال گوناگونی عرضه می شود؛ که به تولید کنندگان متعددی تعلق دارد. همانطور که گفتیم این ابزار نوعی بست محسوب می شود. برای نمونه وقتی که می خواهید ماشین آلات شرکت را نصب کنید، بسته به اندازه دستگاه ها و سطح لرزش آن ها، انکر بولت ها را در پی (شالوده) کاشته و دستگاه ها را به آن ها متصل می کنند. به وسیله دستگاه کرگیری، حفره مورد نیاز جهت نصب انکر بولت به وجود می آید.
اگرچه در صورتی که محل انکربولت پیش از مرحله بتن ریزی و در حین آرماتوربندی مشخص شده باشد، می توان آن ها را قرار داد.
 انواع و اقسام انکر بولت وجود دارد؛ طراحی ‌های هر یک از انکربولت ها بسته به کارخانه تولیدکننده آن ها انحصاری است. در کل بولت به پیچ هایی گفته می شود که با یک مهره بسته می شوند. هر نوع اتصال پیچ که دارای تکیه گاه باشد در چهارچوب پیچ و مهره ها قرار گیرد، انکربولت است. کلیه انکربولت ها خواه مکانیکی خواه شیمیایی به منظور متصل نمودن سازه به بتن طراحی می شوند.
اما ظاهر هر نوع از انکربولت ها که این وظیفه را انجام می دهند به نوع انکر بولت وابسته است.
 انواع انکربولت های رایج مانند ، انکربولت های L ، انکر دو سر رزوه با ورق که این نوع انکر به یک سمت وصل می شوند.
ورق ها می توانند یا به خود این بست ها یا به یک مهره متصل شوند ، انکربولت های گل پیچ دار و انکربولت swedge که میل گردهای فولادی دارند که در یک سمت رزوه می شوند و در سمت دیگر چند ضرب می خورند که این ضرب خوردگی ها باعث می شوند بتن درون آن آمیخته شود.
 انکربولت های L یک نوع ساده انکر بولت ها از یک خم به حالت سیم L شکل تولید می شود.
 این مدل در قسمت طول دارای یک سر رزوه شده می باشد که امکان نصب واشر و مهره را داراست.
 انکر بولت های L شکل معمولا برای اتصال ورق های فلزی در پی ساختمان ها بر روی بتن مورد استفاده قرار میگیرند.
 پای کوتاه انکر بولت L شکل بر روی سطح بصورت نگه دارنده و یا تکیه گاه قرار میگیرد و پای بلند تر آن به داحل سطح اتصال وارد می شود.
 جنس انکر بولت های L شکل معمولا از آهن و یا فولاد گرید متوسط می باشد و بصورت اینچی معمولا طبق استاندارد A307 تولید می شوند و بصورت خود رنگ عرضه می شوند.
صنایع پیچ و مهره آژاکس تولید کننده انواع انکر بولت های L در سایز های 1/2 الی 3 اینچ قوی ترین نوع انکر بولت همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید؛ انکر بولت انواع مختلفی دارند.
 بعد از بتن ریزی فقط انکرهای شیمیایی و مکانیکی استفاده می شوند.
انکر بولت های شیمیایی قوی‌ترین نوع انکرها به شمار می آیند.
یک نوع از آن ها که یک پیچ خمیده و یک بخش مشابه گیره دارد که یک انکر بولت قوی محسوب می شود.
 اگرچه نصب و اجرای آن‌ها سخت و پیچیده است زیرا مواد شیمیایی باید به حالت خاصی ترکیب شوند.
غالبا در مواقعی استفاده می شوند که تجهیزات و دستگاه های سنگین بر روی کف بتنی قرار دارند.
کاربرد دیگر این بست قوی این است که پی بتنی ساختمان را به دیوار های حائل متصل می کند.
این کار باعث می شود سازه در مقابل زلزله مقاوم باشد. انکر ها کاربرد های بسیار مختلفی در زمینه های گوناگون دارند.
 از جمله بنا های معمولی، سد ها، سقف کاذب، تجهیزات درمانی، آسانسور، مهار داربست، خطوط راه آهن، جرثقیل و پالایشگاه نفت.
علاوه بر این آن ها می توانند به منظور بستن ورقه های پایه های فولادی بر روی پی بتنی استفاده شوند که در واقع اساسی ترین کاربرد انکر بولت ها می باشد.
پس از نصب انکر بولت به روش های گوناگون در بتن، ورقه فولادی به بتن پیچ می شود. در این شرایط همین صفحه می تواند پایه ای برای انجام امور مختلف مانند نصب ستون از راه جوشکاری باشد.
 ساخت انکربولت های L و خم نیاز مند نقشه مهندسی و طراحی دقیق است ، شما برای مشاوره رایگان می توانید با دفتر فنی و مهندسی شرکت بهین فولاد تماس و برای تامین محصولی بهتر ما را از نظرات خود مطلع سازید .
برای سفارش گذاری و ارسال لیست سفارش و یا استعلام قیمت می توانید با دفتر بازرگانی شرکت بهین فولاد به وسیله ی ایمیل info@behinfoolad.ir ، ارتباط مستقیم به وسیله ی واتساپ با شماره +989124316926 و یا تماس با شماره های 02155264716 ارتباط حاصل فرمائید .دانلود استاندارد

ASTM A36